Santiment: Radardaki Bu Altcoin Yükseliş Sinyalleri Veriyor!

On-chain analitik platformu Santiment, büyük miktarda hareketsiz LINK’in aniden harekete geçtiğini söylüyor. Kripto analiz firmasına göre bu gelişmenin benzeri daha önce altcoin fiyatında bir sıçramayı beraberinde getirdi. Bu doğrultuda Santiment, Chainlink’in potansiyel bir yükseliş sinyali verdiğini belirtiyor.

Santiment: LINK yükseliş sinyalleri veriyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasa yükseliş ivmesini korumakta zorluk yaşıyor. Bununla birlikte, derin düşüşlere karşı da direnç gösteriyor. Lider kripto Bitcoin, 38 bin doları kaybetse de geri almak için hemen altında dolaşıyor. Piyasanın son yükseliş hareketinde altcoin Chainlink (LINK) de performansıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Bunun yanında on-chain analitik platformu Santiment, LINK’in daha fazlasını yapma potansiyeli olduğunu söylüyor. Bu bağlamda Santiment, LINK’in Salı günü cüzdanlarda “büyük miktarda” eski coin hareketine tanık olduğunu belirtiyor. Bu durumun etkisini ise analitik platformu şöyle açıklıyor,

Büyük eski kripto para hareketlerini tipik olarak büyük fiyat hareketleri takip eder. 15 Eylül’de meydana gelen de buydu. Bu olayda LINK, takip eden iki hafta içinde %31’lik bir fiyat artışı gördü.

Kaynak: Santiment

Bu arada LINK yazı sırasında, günlük bazda %1 kayıpla 14,36 dolardan işlem görüyordu. Bununla birlikte altcoin, haftalık grafiğinde hala yeşil bölgede duruyor. Ayrıca LINK, aylık grafiğinde %27’nin üzerinde değer artışı kaydetti.

Chainlink geliştirme faaliyetleri sıralamasında 6. altcoin projesi oldu

Santiment’e göre Chainlink, geliştirme faaliyeti açısından altcoin projeleri listesinde de üst sıralarda yer alıyor. Merkezi olmayan oracle ağı, son 30 gün içinde 349,87 GitHub işlemiyle herhangi bir kripto projesi arasında altıncı en yüksek miktara ulaştı. Birlikte çalışabilirlik Blockchain Polkadot (DOT) ve canary test-net Kusama (KSM), her biri 551,7 taahhütle listenin başında yer alıyor. Ethereum (ETH) rakibi Cardano (ADA) 515,37 ile üçüncü sırada duruyor. Peer-to-peer ödeme ağı Hedera (HBAR) 394,9 ile dördüncü sırayı işgal ediyor. Ayrıca, Ethereum tabanlı uygulamalarla etkileşim için tasarlanmış bir mobil tarayıcı ve mesajlaşma programı olan Status (SNT) 350,8 ile beşinci sırada yer alıyor.

Kaynak: Santiment

Santiment daha önce, bir altcoin projesi etrafında yoğunlaşan yoğun geliştirme faaliyetinin, geliştiricilerin protokolün başarılı olacağına veya yakında yeni özellikler sunacağına inandıkları anlamına gelebilecek olumlu bir gösterge olduğunu söyledi. Bu aynı zamanda projenin sadece bir “çıkış dolandırıcılığı” olma ihtimalinin daha az olduğunu da gösterir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir