Uzman Görüşü: Bu 5 Kripto Para Piyasaya Hakim Olacak!

BTC’nin potansiyel toparlanmasının daha geniş bir sektör toparlanması için katalizör görevi görmesi mümkün. Bu da yatırımcıların sermayelerini stratejik olarak konumlandırmaları için çok önemli bir döneme işaret ediyor. Önümüzdeki çeyrek beklentisiyle kripto uzmanı Ivan Zhelev, bir sonraki çeyreğe hakim olma potansiyeline sahip 5 kripto para belirledi.

İlk sırada Solana (SOL) var

Solana, maliyetleri son derece düşük tutarken saniyede binlerce işlemi işlemesine olanak tanıyan benzersiz bir mimariye sahip bir akıllı sözleşme platformu. Kullanıcılar işlem başına ortalama 0,001 dolardan daha az ödüyor. Bu yüzden, piyasadaki en ucuz kripto para ekosistemleri arasında yer alıyor. Birkaç gün önce, Solana’nın DeFi ekosistemi önemli bir kilometre taşına ulaştı. Böylece, Toplam Kilitli Değeri (TVL) 655 milyon doların üzerinde yeni bir yıllık zirveye çıktı. Bu, 1 Ocak 2023’te kaydedilen 210,47 milyon dolar TVL’den bu yana %211’lik önemli bir artışa işaret ediyor. SOL şu anda 63,89 dolardan işlem görüyor. Token, son bir ayda yaklaşık %64’lük bir fiyat artışı yaşadı.

SOL bir aylık fiyat performansı. Kaynak: CoinMarketCap

Önde gelen bir kripto analisti olan InvestAnswers’a göre, pazar genişlemesinin bir sonraki aşamasında SOL’un Ethereum’un (ETH) %10’una ulaşması bekleniyor. Analist, Ethereum’un bir sonraki boğa piyasasında 8.000 doların üzerine çıkacağını varsayıyor. Bu doğrultuda, Solana’nın ETH’nin piyasa değerinin %10’una ulaşması halinde, (bu geçmişte zaten ulaştığı bir eşik), SOL için 231 dolarlık bir fiyat hedefi veriyor. Bu da mevcut fiyattan yaklaşık %275’lik bir yatırım getirisi (ROI) anlamına geliyor.

Lider altcoin Ethereum (ETH) ikinci sırada

Ethereum 2.100 dolarlık direnç seviyesinin üzerinde olumlu bir eğilim sergiliyor. Kripto para, aylık grafiğinde %19,8’lik önemli bir kazanç kaydetti. Mevcut pozitif ivmesi, spot ETF’ler için uygulamalar ve Ethereum’un ekosisteminin katman-2 çözümleri tarafından yönlendirilen genişlemesi gibi çeşitli faktörlerle destekleniyor.

ETH bir aylık fiyat performansı. Kaynak: CoinMarketCap

Ayrıca, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) birkaç gün önce Fidelity’nin spot Ethereum ETF teklifi için inceleme sürecini başlattı. BlackRock gibi firmaların benzer başvuruları da düzenleyici yeşil ışık bekliyor. Onaylanması halinde, bu ETF’ler Ether’in dijital bir emtia olarak statüsünü güçlendirecek. Ayrıca, bir menkul kıymet olarak muamele görme olasılığını azaltacak. Dolayısıyla, potansiyel olarak daha fazla yatırımcıyı ona yönlendirecek.

Lider kripto para Bitcoin (BTC) de listede

Bitcoin şu anda, öncelikle ABD düzenleyicileri tarafından bir spot borsa yatırım fonunun (ETF) potansiyel onayını çevreleyen spekülasyonlarla beslenen yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesini ararken 40.000 dolar seviyesini geri kazanmayı hedefliyor. Dahası, buna çok yakın.

Bitcoin aylık fiyat performansı. Kaynak: CoinMarketCap

ETF ile ilgili haberler, yaklaşan yarılanma olayıyla birleştiğinde, Bitcoin’i başka bir rekor seviyeye taşıyabilecek önemli bir olay olarak görülüyor. BTC, aylık grafiğinde %14’ün üzerinde değer kazandı. Yazı sırasında lider kripto para 39.418 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Dördüncü kripto para Ripple (XRP)

XRP (XRP), 33,1 milyar piyasa değeriyle en büyük beşinci kripto para birim. Yazı sırasında, önceki 24 saat içinde %0,77’lik bir artışı temsil eden 0,62 dolardan işlem görüyordu. Bu kazançlar, yıl boyunca %57,3’lük bir artışın aksine, token’ın değerinin %0,99’unu kaybettiği bir haftanın ardından geldi.

XRP aylık fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Geçtiğimiz yıl XRP’nin fiyatı %53 oranında artış kaydetti. Bu dönemde en iyi 100 kripto varlığının %64’ünden daha iyi performans gösterdi. Son 30 günde 18 yeşil gün yaşarken 200 günlük basit hareketli ortalamasının üzerinde işlem görüyor. Analist Egrag Crypto’ya göre XRP’nin gidişatına bağlı olarak 10 ya da 50 dolara ulaşması mümkün.

Eğer XRP 10 dolarlık bir fiyata ulaşırsa, bu mevcut seviyelerden %1.530’un üzerinde bir büyüme anlamına gelecek. Öte yandan, XRP 50 dolara ulaşırsa, bu %8.000’in üzerinde bir ralliye işaret edecek.

Son sıradaki kripto para Shiba Inu (SHIB)

Son olarak, potansiyel boğa piyasasına hazırlık için daha uygun fiyatlı bir seçenek. Dünyaca ünlü meme coin’i Shiba Inu (SHIB), katman-2 çözümü Shibarium’un son günlerde %4.400’ün üzerinde işlem patlaması yaşamasının ardından yatırımcıların dikkatini yeniden üzerine çekti. Shibariumscam’in verilerine göre, işlemler 5,1 milyona ulaştı. Bu, lansmanından bu yana kaydedilen en yüksek rakam. Bunun ardından, SHIB’nin değeri %1,37’lik bir artışla 0,0000085 dolara yükseldi. Shiba Inu’nun piyasa değeri 5 milyar dolar. Bu da onu en büyük 18. kripto para yapıyor.

SHIB 24 saatlik fiyat performansı. Kaynak: CoinMarketCap

Bu arada token, 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) kıyasla neredeyse %90 düşüş yaşadı. Ancak yatırımcılar potansiyel boğa piyasasında değerini yeniden kazanacağından umutlu.

Makaledeki görüşler ve tahminler uzmana ve analistlere ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir